Akcja "Przyjazna zima"


Drodzy uczniowie rusza akcja skierowana na pomoc osobom bezdomnym w naszym mieście i okolicach. Jako szkoła braliśmy już udział w podobnej akcji w zeszłym roku z dobrym rezultatem. Akcja jest prowadzona przez Komendę Miejską Policji w Gorzowie Wlkp. i polega na zbiórce następujących artykułów:
– środki higieny osobistej (mydło w płynie, szczoteczki do zębów, pasty, maszynki do golenia, kremy, pianki do golenia, kremy do rąk, grzebienie itp.)
– pościel, ręczniki, ciepła odzież (rękawiczki, szaliki, kurtki, swetry, kalesony, obuwie zimowe w dobrym stanie, koce, śpiwory, nowe skarpetki i bielizna)
– żywność z długim terminem przydatności (kasze, makarony, ryż, mąka, cukier, kawa, herbata, kakao, konserwy, gotowe dania w słoikach).
Dla klasy, która zbierze najwięcej rzeczy Pani Dyrektor wyznaczyła nagrodę.
Zbiórka w szkole potrwa do 16 grudnia. Rzeczy można zostawiać u mnie lub w bibliotece u Pani Grażyny. Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału w zbiórce. Pamiętajcie – kilka złotych od jednej osoby to ogrom rzeczy od całej szkoły 🙂
Z góry dziękujemy za udział w zbiórce