Kierunek: Wyspa Wolin

Ubiegła sobota była czasem wycieczek dydaktycznych. Rozjechaliśmy się w różne strony Polski (i nie tylko), by poszerzyć swoją wiedzę w praktyczny i ciekawy sposób. Mimo braku słońca były to wyprawy udane.

Klasy: 3a, 4a oraz 5a z wychowawcami pojechały do kilku niezwykłych punktów na trasie do Międzyzdrojów. Naszym przewodnikiem była Pani Dyrektor, która z pasją opowiadała o tych nieznanych nam wcześniej miejscach. Odwiedziliśmy: Kamień Pomorski, małe, urocze miasteczko, a w nim Muzeum Kamieni w Baszcie Wolińskiej z 1308roku, Katedrę św. Jana Chrzciciela w stylu barokowym z ołtarzem przeniesionym z Trzęsacza i wyjątkowymi organami, Wirydarz znajdujący się przy katedrze. Potem jechaliśmy po wyspie Wolin- podziwialiśmy Jezioro Turkusowe, a stamtąd udaliśmy się do Grodziska w Lubinie na punkt widokowy, by zobaczyć panoramę 44 wysp. Ostatnim punktem były Międzyzdroje, gdzie w deszczu mogliśmy pospacerować 😊