W Parku Narodowym "Ujście Warty"

Dnia 29 V 2017 uczniowie z klasy 3tw Helena W., Marta S., Rafał P. Ania Z. i Kornelia J. pojechali na zajęcia edukacyjne do Parku Narodowego „Ujście Warty”.
Zajęcia rozpoczęły się prelekcją o historii Parku oraz jego walorach przyrodniczych.
Jednym z zadań młodych adeptów zoologii było łowienie przy pomocy sitka bezkręgowców wodnych znajdujących się w stawie, a następnie rozpoznawanie ich używając klucza do oznaczania bezkręgowców. Dzięki tym bioindykatorom mogli określić klasę czystości zbiornika wodnego, z którego je wyłowili.
Na koniec obie grupy wybrały się na spacer po rozlewiskach i bagnach. Za pomocą lornetek obserwowali ptaki z bardzo dalekiej odległości i mogli sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą bioróżnorodności ptaków. Nasi uczniowie wrócili zmęczeni, ale bogatsi o nową wiedzę z otaczającego nas środowiska.