Jesteś tu: Home Technik Ogrodnik

Technik Ogrodnik

DSC_0688Kierunek ten przeznaczony jest dla osób, lubiących pracę w plenerze i kontakt z naturą, a jednocześnie posiadających wysublimowane poczucie piękna i estetyki. Na tym kierunku przede wszystkim można nauczyć się zakładania i pielęgnowania terenów zieleni, kierowania pracami związanymi z hodowlą, uprawą i produkcją roślin ogrodniczych, a także prowadzenia selekcji materiału hodowlanego, przygotowania podłoży do produkcji ogrodniczej oraz stosowania odpowiedniej uprawy gleby i wiele innych.

 

Technik ogrodnik zdobywa kwalifikacje do:
 • kierowania pracami związanymi z uprawą, hodowlą i produkcją roślin ogrodniczych oraz zakładaniem
  i utrzymywaniem terenów zieleni;
 • pomagania w prowadzeniu badań w tym zakresie;
 • stosowania odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych w określonym czasie;
 • dobierania narzędzi i sprzętu ogrodniczego do poszczególnych czynności.
Wymagania psychofizyczne dla tego zawodu:
 • sprawność fizyczna
 • zdolności manualne
 • zainteresowanie przyrodą
 • zdolności organizacyjne
Środowisko pracy
Praca ogrodnika odbywa się na otwartej przestrzeni w sadach, szkółkach, na polach uprawnych oraz w pomieszczeniach zamkniętych – szklarniach, tunelach foliowych. Praca odbywa się w różnych warunkach atmosferycznych, a w pomieszczeniach zamkniętych – w warunkach o zmiennej wilgotności i zmiennej temperaturze. Praca często wykonywana jest w niewygodnych pozycjach.
Możliwości zatrudnienia:
 • ogrodniczych przedsiębiorstwach produkcyjno-usługowych zajmujących się sadownictwem, produkcją warzyw, roślin ozdobnych, ogrodnictwem ekologicznym, marketingiem produktów ogrodniczych, uprawą roślin zielarskich, kształtowaniem terenów zieleni, bukieciarstwem;
 • kwiaciarniach;
 • prowadzić własną działalność gospodarczą.
Absolwent technikum posiada wiedzę i umiejętności pozwalające na przystąpienie do egzaminu maturalnego i egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Jest przygotowany do kontynuowania nauki na studiach wyższych lub do pracy zawodowej.

Facebook

Informacja dnia

Chcesz złożyć wniosek do naszej szkoły? Kliknij w poniższy LINK:

NABÓR do SZKOŁY

 

17°C
Wind: 7mph SSW
Cloudy
Humidity: 97%
Gorzów Wielkopolski
Poland

Kalendarz

czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930