Jedziemy do Boguchwały

13 czerwca uczniowie klas trzecich wraz z Panią dyrektor oraz wychowawczyniami wyruszyli w długą podróż do Boguchwały. To małe miasto w województwie podkarpackim. Tak daleko jeszcze nie byliśmy 🙃. Celem było spotkanie szkół resortowych z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ramach obchodów Dni Pola. Pani dyrektor zadbała o to, by długa podróż wypełniona była zdobywaniem wiedzy o tych rejonach. I tak podczas wycieczki jej uczestnicy byli na Górze św. Anny, w Bazylice św. Anny, widzieli krater wulkanu, który obecnie jest rezerwatem przyrody, spędzili czas na urokliwym rynku w Rzeszowie, a w drodze powrotnej zobaczyli między innymi Maczugę Herkulesa w Ojcowskim Parku Narodowym. A co w Boguchwale? Innowacje rolnicze, lokalne produkty, rękodzieła, mnóstwo ciekawych stoisk oraz debata z ministrem Adamem Nowakiem, w której wzięli udział uczniowie ( i nasz uczeń Jędrzej 😊).