Projekt: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Koniec roku to czas podsumowań, więc i my chcielibyśmy podsumować udział naszej szkoły w ogólnopolskim projekcie Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa.

W ramach projektu otrzymaliśmy 15 tysięcy złotych na zakup książek  do szkolnej biblioteki. Kupiliśmy 553 książki. W realizacji różnych zadań promujących czytelnictwo oraz związanych z literaturą uczestniczyło 212 uczniów.

Oto działania, które między innymi wspólnie podjęliśmy w ramach NPRC: tworzyliśmy  okładki do lektur: Król Edyp oraz Granica, wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu Balladyny, z pacynkowym teatrzykiem odwiedziliśmy Ośrodek Wsparcia Dziennego  oraz Przedszkole nr 20 oraz Przedszkole nr 2. Wystawialiśmy tam sztukę Czerwony Kapturek oraz czytaliśmy wiersze Brzechwy i Tuwima. Tworzyliśmy wiersze z gazet, memy i plakaty promujące czytelnictwo, zdjęcia do konkursów: Z książką Ci do twarzy oraz Wiersz w obiektywie. Fotografowaliśmy Gorzów w ramach projektu Gorzów dawniej i dziś. Staraliśmy się wykonać impresjonistyczne zdjęcia jako wstęp do omawiania poezji impresjonistów. Jesteśmy w trakcie projektu literacko -psychologicznego  Biografie – Nieidealne życie wielkich i sławnych .

            Za nami lekcje biblioteczne oraz  wychowawcze promujące czytanie i wypożyczanie nowości książkowych, wirtualne spotkania z pisarzami, Tydzień Książek Zakazanych.

            W tym czasie współpracowaliśmy z wieloma instytucjami ,między innymi z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną oraz z Biblioteką Pedagogiczną.

To był niełatwy i intensywny rok. Cieszy fakt, że nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o tyle nowych pozycji książkowych.  Zapraszamy do wypożyczania!