Jesteś tu: Home Euroogrodnik -2

Euroogrodnik -2

EUROOGRODNIK 2

BROSZURA PODSUMOWUJĄCA „EUROOGRODNIKA -2” do pobrania TUTAJ

PLAKAT PROJEKTU do pobrania TUTAJ

Pojekt „Euroogrodnik 2 – Międzynarodowe praktyki szansą na rozwój uczniów Zespołu Szkół Ogrodniczych w Gorzowie Wielkopolskim” otrzymał dofinansowanie. Adresowany jest on do uczniów Zespołu Szkół Ogrodniczych w Gorzowie Wielkopolskim  i ma na celu zwiększenie ich konkurencyjności na rynku pracy poprzez podniesienie kompetencji zawodowych i językowych.

Informacje o projekcie:

Beneficjent: Zespół Szkół Ogrodniczych, ul Poznańska 23, 66-400 Gorzów Wielkopolski

Tytuł: Euroogrodnik 2 – Międzynarodowe praktyki szansą na rozwój uczniów Zespołu Szkół Ogrodniczych w Gorzowie Wielkopolskim

Źródło finansowania: Staż będzie zrealizowany w ramach projektu systemowego „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

Partnerzy zagraniczni – organizacje pośredniczące: You Net z Włoch oraz Intern Europe z Wielkiej Brytanii.

Projekt zakłada praktyki zagraniczne 35 uczniów Zespołu Szkół Ogrodniczych w Gorzowie Wielkopolskim o specjalności technik weterynarii, technik ogrodnik oraz technik architektury krajobrazu. Głównym celem projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie 35 uczestników projektu, tj. uczniów III klas o specjalności technik weterynarii, technik architektury krajobrazu oraz technik ogrodnik z Zespołu Szkół Ogrodniczych w Gorzowie Wielkopolskim, poprzez realizację staży zagranicznych we Włoszech i Zjednoczonym Królestwie. Pierwsza 15-osobowa grupa pojedzie do Bolonii we Włoszech, druga 20-osobowa do Belfastu do Wielkiej Brytanii.

Celami dodatkowymi, które przyniesie realizacja projektu będzie: podniesienie kompetencji zawodowych i językowych, zwiększenie mobilności zawodowej uczniów, mobilizacja do nauki języków obcych, zwiększenie świadomości kulturowej i tolerancji, promocja praktyk zagranicznych w regionie, wzbogacenie oferty szkoły, poprzez poszerzenie bazy dotyczącej realizacji praktyk zawodowych przez uczniów, rozwój placówki  i zwiększenie jej atrakcyjności, poprzez nawiązanie kontaktów międzynarodowych.

Realizacja projektu będzie się składać z trzech głównych etapów:

  1. Przygotowanie przed wyjazdem

– kulturowe,

– pedagogiczne,

– językowe: angielski (obie grupy) i włoski (grupa wyjeżdżająca do Włoch),

  1. Realizacja – staż zagraniczny,
  2. Ewaluacja.

Potwierdzenie udziału w projekcie:

– Dokument Europass Mobilność,

– Certyfikat potwierdzający odbycie zagranicznych praktyk.

 

 

 

 

Informacja dnia

29.10.2019 r. – Zebranie z rodzicami
31.10.2019 r. – Dzień wolny od zajęć dydaktycznych
1.11.2019 r. – Dzień wolny
11.11.2019 r. – Dzień wolny

7°C
Wind: 5mph SW
Rain
Humidity: 69%
Gorzów Wielkopolski
Poland
wt
3°C
śr
2°C
czw
3°C

Kalendarz

Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« Lis    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031