Zespół Szkół Ogrodniczych to szkoła z 65-letnią tradycją nauczania.Wśród innych szkół cechuje ją   wykorzystywanie tradycyjnych i nowatorskich metod nauczania oraz pracy, stosując sprawdzony, przyjazny uczniom program edukacyjny.

 

 

III Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej

III Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej

W sobotę 17 listopada odbył się III Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej zorganizowany  w ramach projektu Stowarzyszenia św. Eugeniusza de Mazenoda i  Zespołu Szkół nr 12,  „A mnie ta ziemia od innych droższa”, sfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego.  Z okazji  100  ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, festiwal objęty został  HONOROWYM PATRONATEM LUBUSKIEGO KURATORA OŚWIATY  I PREZYDENTA MIASTA GORZOWA WLKP. Miło nam […]

100 lat niepodległości

100 lat niepodległości

100 lat wolności! 100 lat niezależności ! 100 lat NIEPODLEGŁOŚCI ! Tę wyjątkową rocznicę uczciliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu. Z pięknym repertuarem wystąpił też Miłosz Wagner. Po części artystycznej na wykład ,,Niezwykły rok 1918″ zaprosił nas pan Jarosław Palicki, dyrektor gorzowskiego oddziału IPN, długoletni nauczyciel naszej szkoły .

Niezwykli goście w Szkole

Niezwykli goście w Szkole

We wtorek uczniów weterynarii odwiedził Kacper- właściciel niezwykłej hodowli. Mieliśmy okazję zobaczyć pytony tygrysie i boa dusiciele! Prezentację na temat tych gatunków przygotowała Ola Rosołowska. Była to niesamowita dawka wiedzy i wrażeń. Oczywiście liczymy na kolejne odwiedziny.

Otrzęsiny klasy pierwszej

Otrzęsiny klasy pierwszej

A tak pierwsza klasa bawiła się i walczyła na szkolnych Otrzęsinach, które odbyły się na początku października. Niestraszny był im „zieleniecki” nektar, świetnie poradzili sobie z miskami z mlekiem, czy podczas biegu z jajkiem. Weterynarze i architekci z klasy pierwszej pokazali, że potrafią się doskonale bawić. Wygrali architekci i to oni przygotują przyszłoroczne Otrzęsiny.

Warsztaty „Projektowanie i wizualizacja ogrodów”

Warsztaty „Projektowanie i wizualizacja ogrodów”

W ramach projektu Zawodowcy 2.0 16 października w Zespole Szkół Ogrodniczych odbyły się warsztaty „Projektowanie i wizualizacja ogrodów”, poprowadzone przez p. Monikę Wójcik, architekta krajobrazu, właścicielkę Pracowni Architektury Krajobrazu „ Natura Zieleni”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas II i III technikum architektury krajobrazu. Celem warsztatów było zapoznanie i wdrożenie do pracy z programem do projektowania […]

Otrzęsiny w Internacie

Otrzęsiny w Internacie

Poniedziałek 15 października był niezapomnianym wydarzeniem dla nowych mieszkańców Internatu. MRI przygotowała bowiem dla nich Otrzęsiny. Wśród wielu atrakcji trzeba było m.in. ułożyć wierszyk o Internacie, wypić mleko, czy zareklamować nietypową rzecz. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty. Od tej pory są bowiem pełnoprawnymi mieszkańcami Internatu.

Gra plenerowa

Gra plenerowa

W środę 10 października mieszkańcy internatu wzięli udział w grze plenerowej. Celem gry było odszukanie i udokumentowanie ciekawych punktów na terenie Gorzowa.  W grze uczestniczyły cztery grupy. Na zwycięzców czekał słodki poczęstunek.

Jesienny Kiermasz Ogrodniczy

Jesienny Kiermasz Ogrodniczy

30 września po raz kolejny odbył się Kiermasz Ogrodniczy w naszej szkole. Oficjalnego otwarcia dokonał dyrektor szkoły, p. M. Szembek. Na odwiedzających oprócz ogrodniczej satysfakcji czekały ciasta, produkty ze szkolnego stoiska, czy przepyszna szkolna grochówka. Gościnnie wystąpiły również dzieci  „Zumba Kids Szóstka” ze SP nr 6 w Gorzowie Wlkp., grupa taneczna Sorpresa oraz Orkiestra Dęta […]