EUROOGRODNIK 1
BROSZURA PODSUMOWUJĄCA „EUROOGRODNIKA -1” do pobrania TUTAJ
PLAKAT PROJEKTU do pobrania TUTAJ
Projekt „Euroogrodnik – Międzynarodowe praktyki szansą na rozwój uczniów Zespołu Szkół Ogrodniczych w Gorzowie Wielkopolskim” adresowany jest do uczniów Zespołu Szkół Ogrodniczych w Gorzowie Wielkopolskim i ma na celu zwiększenie ich konkurencyjności na rynku pracy poprzez podniesienie kompetencji zawodowych i językowych, które nabędą podczas nauki w naszej placówce. W ramach projektu uczniowie odbędą czterotygodniowe praktyki w zagranicznych firmach (15 osób w Bolonii we Włoszech oraz 15 uczniów w Belfaście w Wielkiej Brytanii).
Informacje o projekcie
Beneficjent: Zespół Szkół Ogrodniczych, ul Poznańska 23, 66-400 Gorzów Wielkopolski
Tytuł: Euroogrodnik – Międzynarodowe praktyki szansą na rozwój uczniów Zespołu Szkół Ogrodniczych w Gorzowie Wielkopolskim
Źródło finansowania: Staż będzie zrealizowany w ramach projektu systemowego „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” realizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój
Partnerzy – organizacje pośredniczące: You Net z Włoch oraz Intern Europe z Wielkiej Brytanii
Cel projektu
Głównym celem projektu jest zwiększenie szans na zatrudnienie 30 uczestników projektu, tj. uczniów III klas o specjalności technik weterynarii, technik architektury krajobrazu oraz technik ogrodnik z Zespołu Szkół Ogrodniczych w Gorzowie Wielkopolskim, poprzez realizację w terminie 01.08.2016 r. – 31.07.2018 r. staży zagranicznych we Włoszech i Zjednoczonym Królestwie.
Cele szczegółowe
1) Zwiększenie mobilności zawodowej 30 uczestników projektu tj. uczniów ZSO w Gorzowie Wlk.
2) Zwiększenie kompetencji zawodowych i językowych uczestników projektu.
3) Wzbogacenie oferty szkoły, poprzez poszerzenie bazy dot. realizacji praktyk zawodowych przez uczniów.
4) Rozwój placówki i zwiększenie jej atrakcyjności, poprzez nawiązanie kontaktów międzynarodowych.
Wartość dodana projektu
1) Podniesienie kompetencji kluczowych uczestników projektu (np. umiejętność uczenia się, inicjatywność i przedsiębiorczość) w postaci wiedzy, umiejętności i postaw odpowiednich do każdej sytuacji, mających fundamentalne znaczenie dla każdego obywatela społeczeństwa opartego na wiedzy, wspierających rozwój osobisty, włączanie w życie społeczne i możliwość znalezienia zatrudnienia, zapewniających spójność społeczną i aktywne obywatelstwo, oferujących elastyczność i zdolność adaptacji.
2) Większe zaangażowanie i chęć do zdobywania wiedzy z zakresu przedmiotów zawodowych oraz języków obcych przez uczniów.
3) Zwiększenie świadomości kulturowej i tolerancji.
4) Nawiązanie stałego kontaktu z partnerami zagranicznymi i rozpoczęcie współpracy w związku z kolejnymi działań.
5) Podniesienie jakości kształcenia w szkole poprzez wizyty w zagranicznych zakładach pracy opiekunów oraz współpracy z partnerami międzynarodowymi.
Przygotowanie uczestników
- Szkolenie z języka angielskiego (30hl)
1a. Szkolenie z języka włoskiego (15hl) – grupa wybierająca się do Włoch zostanie objęta dodatkowo kursem włoskim (zakres: podstawowe zwroty, zwroty z zakresu jak dojechać, zakupy, itp.)
- Przygotowanie kulturowe (25hl)
- Przygotowanie pedagogiczne grupowe (6hl)
- Indywidualne konsultacje z pedagogiem (0,5h lekcyjnej dla każdego uczestnika)
Potwierdzenie udziału w projekcie
– Dokument Europass Mobilność,
– Certyfikat potwierdzający odbycie zagranicznych praktyk.