Światowy Dzień Zwierząt

4 października -Światowy Dzień Zwierząt, którego patronem jest św. Franciszek z Asyżu.
Św. Franciszek w stosunku do człowieka i przyrody wyrzekł się chęci dominacji oraz wyznawał ideę braterstwa wszystkich stworzeń. Głosił, że wszyscy mieszkańcy Ziemi są braćmi, bez względu na charakter, poglądy, narodowość, stan majątkowy i każdy, kto prosi o pomoc, wróg czy przyjaciel powinien być wysłuchany i przyjęty.
Światowy Dzień Zwierząt został ustanowiony w 1931 roku trwa do 10 października. Obchody Dnia mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.
A my ogłaszamy szkolną zbiórkę na rzecz Gorzowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, która potrwa do końca października. W imieniu zwierząt prosimy o karmę, koce, kołdry, obroże i miseczki (potrzeby pochodzą ze schroniska). Rzeczy można zostawić w internacie, bibliotece lub u pedagoga szkolnego. Każdy gest pomocy na wagę złota